O mě

Zdravím Vás a děkuji, že se zajímáte o mé stránky.

Jmenuji se Petra a jsem vášnivou pekařkou a cukrářkou již několik let.

Mé počátky pečení sahají už do mého dětství, kdy jsem pomáhala mé babičce při pečení buchet a moravských koláčů. Poté jsem začala i mé mamči vypomáhat s cukrovím, asistovala jsem u štrůdlů i jiných buchet, ale ještě mě nenapadlo, že mě to v dospělosti bude taaak bavit.

Od dětství jsem se také věnovala umění, převážně kresbě a sochání z hlíny. Mám to asi po dědovi, který byl umělecký truhlář. Umění mě provázelo i na střední a vysoké, takže i když se tím neživým, umění mám v srdci i v ruce od jakživa.

Svůj první potažený dort marcipánem jsem vytvářela před 6 lety mé sestře ke kulatinám. Původně ho měla dělat kamarádka, která už tenkrát dělala nádherné dorty, ale nakonec jsme se nějak nedohodly časově. Tak jsem si řekla, že to zkusím sama, že na tom nic není. Docela mi to přišlo jednoduché a né tak složité a tak jsem zkoušela další a další. Dokonce i má kamarádka měla tu odvahu a svěřila mi svůj svatební dort a já to vzala jako výzvu. Pak už se to rozeběhlo a já zjistila, že to je ta cesta, kterou chci jít a která mě naplňuje.

Za ty leta jsem už vytvořila nespočetně dortů – krémových i potahovaných, různé 3D dorty dle zadání či fotografie, postavičky, dorty dle pohádek, svatební dorty i sweet bary, koláče i zákusky a i dobroty, které pro mě byly a občas stále jsou výzvou. I když nejsem původně vyučená cukrářka, vše dělám s láskou, vášní a zároveň i svým osobitým stylem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *